Prominent & Leading Manufacturer from Khurja, we offer ceramic flower pot painting, double shade ceramic flower pot, white ceramic flower pot, blue ceramic flower pot, red ceramic flower pot and bonsai pot 3 piece set.
₹ 86 / Piece Get Latest Price
| Size | 10 Inch (Height) |
| Pattern | Varli Art |
| Color | White and Black |
| Brand | Ocean Handicraft |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
| Material | Ceramic |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 69 / Piece Get Latest Price
| Size | 9 Inch (Height) |
| Brand | Ocean Handicraft |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
| Material | Ceramic |
| Color | White & Green |
₹ 28 / Piece Get Latest Price
| Size | 9 Inch (Height) |
| Color | White |
| Brand | Ocean Handicraft |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Ceramic |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 281 / Piece Get Latest Price
| Size | 9 Inch (Height) |
| Color | Blue |
| Pattern | Floral |
| Brand | Ocean Handicraft |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
₹ 399 / Piece Get Latest Price
| Size | 9 Inch (Height) |
| Color | Red |
| Pattern | Floral |
| Brand | Ocean Handicraft |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
₹ 190 / Piece Get Latest Price
| Material | Ceramic |
| Size | 6 Inch |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Decoration |
| Color | Brown White |
| Set Contains | 3 |
₹ 82 / Piece Get Latest Price
| Shape | Square |
| Color | White |
| Usage/Application | Decoration |
| Size | 4x4Inch |
| Finish | Matte |
| Pack | Box |
Minimum order quantity: 300 Piece
A 4x4 inch square ceramic bonsai flower pot, ideal for small plants or succulents. Its clean lines and minimalist design complement any indoor or outdoor space. Durable and stylish, this pot offers excellent drainage and stability, making it perfect for nurturing delicate bonsai or decorative flowers with ease and elegance.
₹ 47 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Color | White |
| Usage/Application | Decoration |
| Size | 4x4Inch |
| Finish | Matte |
| Material | Ceramic |
₹ 67 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Color | White |
| Usage/Application | Decoration |
| Size | 4x4Inch |
| Material | Ceramic |
| Finish | Matte |
₹ 94 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Color | White |
| Usage/Application | Decoration |
| Size | 5inch |
| Country of Origin | Made in India |
| Type | Apple Shape |
₹ 47 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Color | White |
| Usage/Application | Decoration |
| Size | 4x4.5Inch |
| Material | Ceramic |
| Finish | Matte |
₹ 59 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| Usage/Application | Decoration |
| Size | 5inch |
| Brand | Ocean Handicraft |
| Type | Flower Pot |
| Shape | Rectangular |
₹ 71 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Color | White |
| Usage/Application | Decoration |
| Size | 5.5x5Inch |
| Type | 5.5x5Inch Ceramic Bonsai Flower Pot |
| Material | Ceramic |
| Packaging Type | Box |
A 5.5x5 inch ceramic bonsai flower pot in a round cone bucket shape, ideal for small plants or succulents. Its unique tapered design adds a modern, artistic touch to any indoor or outdoor space. Durable and stylish, this pot offers excellent drainage and stability for healthy plant growth.
₹ 99 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 8 inch |
| Material | Ceramic |
| Shape | Elephant |
| Color | White and Blue |
| Size | H 5" D 4" |
| Thickness | 5 mm |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Ocean Handicraft |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 299 / Set Get Latest Price
| Material | Ceramic |
| Shape | Round |
| Color | Multi Colour on Requirement |
| Size | (8.5"X11") (6.5"X7.5") (5.5"X5.75") |
| Thickness | 5 mm |
| Finish Type | Glossy |
| Country of Origin | Made in India |
| 10 | 6 Kg |
| Usage/Application | Home |
| Purpose | Decoration |
Minimum order quantity: 100 Set
Ceramic Planter Pots Set T&C Apply in price. Hand Painting product by by brush.
₹ 35 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Color | White |
| Usage/Application | Decoration |
| Size | 3x3Inch |
| Material | Creamic |
| Finish | Matte |
₹ 82 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| Usage/Application | Decoration |
| Size | 5inch |
| Brand | Ocean Handicraft |
| Type | Leaves |
| Shape | Square |
Nomanulla Khan (CEO)
Ocean Handicraft
265, Fancy Colony Back Of Fatima Masjid, Punjabiyan Baradari
Khurja - 203131, Bulandshahr, Uttar Pradesh, India