Manufacturer of a wide range of products which include 300ml light blue ceramic lined mug, 300ml light blue ceramic plain mug, 300ml blue ceramic plain mug, 170ml cylinder shape blue ceramic mug, 300ml 2 tonn yellow ceremic coffee mug and 160ml hotelware brown ceramic mug.
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 300 mL |
| Usage/Application | Home |
| Design | Printed |
| Color | Blue |
| Packaging Type | Box |
| Material | Ceramic |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 300 mL |
| Usage/Application | Home |
| Color | Blue |
| Material | Ceramic |
| Packaging Type | Box |
| Design | Printed |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 300 mL |
| Usage/Application | Home |
| Design | Plain |
| Material | Ceramic |
| Color | Grey |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 36 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 170 ml |
| Usage/Application | Home |
| Design | Plain |
| Color | Blue |
| Brand | Ocean Handicraft |
| Type | 170ml Cylinder Shape Blue Ceramic Mug |
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 300 mL |
| Usage/Application | Home |
| Design | Plain |
| Packaging Type | Box |
| Color | Yellow |
| Material | Ceramic |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 36 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 160ml |
| Usage/Application | Office |
| Design | Printed |
| Surface | Polished |
| Color | Black |
| Packaging Type | Box |
₹ 149 / Set Get Latest Price
| Packaging Type | Box |
| Design | Plain |
| Usage/Application | All way |
| Dishwasher Safe | Yes |
| Color | Multi Color |
| Brand | Ocean Handicraft |
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Home |
| Capacity | 300 mL |
| Design | Printed |
| Packaging Type | Box |
| Color | Brown |
| Material | Ceramic |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Home |
| Capacity | 300 mL |
| Packaging Type | Box |
| Material | Ceramic |
| Color | Brown |
| Design | Printed |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 300 mL |
| Usage/Application | Home |
| Design | Printed |
| Color | Green |
| Material | Ceramic |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 300 mL |
| Usage/Application | Home |
| Design | Printed |
| Color | Green |
| Material | Ceramic |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Home |
| Capacity | 300 mL |
| Design | Plain |
| Color | Green |
| Material | Ceramic |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 68 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 350 ML |
| Brand | Ocean |
| Product Type | Printed |
| Size/Dimension | 350 ML |
| Color | Multi |
| Usage/Application | Home |
| Material | Ceramic |
| Design | Printed |
| Customization | Customized |
| Features | For Use Coffee, Milk, and Tea |
| Shape | Round |
| Quantity Per Pack | 24 |
| Packaging Type | Corrugated |
| Is It Handle Provided | Handle Not Provided |
| Handmade | Yes |
| Industrial Use | Yes |
| Is It Customised | Yes |
| Non-Breakable | No |
| Place Of Origin | Khurja U.P. |
| Volume Millilitre | 350 ML approx |
| Microwave Safe | Yes |
| Freezer Safe | Yes |
Minimum order quantity: 2000 Piece
Ceramic printed Mug, Logo Printed Mug
Nomanulla Khan (CEO)
Ocean Handicraft
265, Fancy Colony Back Of Fatima Masjid, Punjabiyan Baradari
Khurja - 203131, Bulandshahr, Uttar Pradesh, India