Leading Manufacturer of ceramic candle light difuser, ceramic black oil burner, ceramic aroma oil burner and ceramic candle light diffuser d from Khurja.
₹ 44 / Piece Get Latest Price
| Function Type | Manual |
| Shape/Design | Round |
| Power Source | Candle |
| Color | White |
| Size | 3" * 3" |
| Brand | Genric |
| Weight | 300 Grms |
| D*H | 3"*3" |
Minimum order quantity: 250 Piece
Ceramic Oil burner Pot. It is use with T light Candle and for room, office fragrance.
₹ 32 / Piece Get Latest Price
| Material | Ceramic |
| Shape | Round |
| Color | Black |
| Design Method | Hand Building |
| Dimension | 6 Inch ( Height ) |
| Brand | Ocean Handicraft |
| Country of Origin | Made in India |
| Light Source Type | Candle |
| Finish | Glossy |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 150 Piece
₹ 30 / Piece Get Latest Price
| Color | Cream |
| Shape | Round |
| Design Method | Hand Building |
| Dimension | 3.25 Inch ( Height ) 3 inch (Dia) |
| Material | Ceramic |
| Brand | Ocean Handicraft |
| Country of Origin | Made in India |
| Light Source Type | Candle |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 45 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Home |
| Fragrance | Multi |
| Brand | OH |
| Size | 3.5" |
| Material | Ceramic |
| Finishing | Glossy finish and matt finish. |
| Color | Multi |
| Packaging Type | looz in corrugated Box |
| Hsn Code | 6911 |
| 3.5"x3.5" | 400 grms |
Minimum order quantity: 2000 Piece
Ceramic oil Burner is a decorative and fragrance Showpiece. It's use for table, Showcase, bathroom, kitchen, office, and home, etc.
Nomanulla Khan (CEO)
Ocean Handicraft
265, Fancy Colony Back Of Fatima Masjid, Punjabiyan Baradari
Khurja - 203131, Bulandshahr, Uttar Pradesh, India