Prominent & Leading Manufacturer from Khurja, we offer 3 pcs ceramic butter pot shape donga set, ceramic flower pot set, white ceramic pot set, floral print ceramic pot set, 3 pcs ceramic hand painting handi set and bonsai ceramic pots.
₹ 356 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Interior Decor |
| Material | Ceramic |
| Pattern | Designer |
| Design Method | Hand Building |
| Shape | Round |
| Brand | Minerva Naturals |
₹ 204 / Piece Get Latest Price
| Size | H 7.5" Dia 7.5" |
| Shape | Round |
| Material | Ceramic |
| Usage/Application | Outdoor |
| Thickness | 4 mm |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Ocean Handicraft |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 266 / Set Get Latest Price
| Material | Ceramic |
| Diameter | 5 inch |
| Height | 6 inch |
| Shape | Round |
| Color | White |
| Thickness | 4 mm |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Ocean Handicraft |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Set
₹ 298 / Piece Get Latest Price
| Size | 6 Inch |
| Material | Ceramic |
| Pattern | Printed |
| Usage/Application | Indoor |
| Shape | Round |
| Brand | Ocean Handicraft |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 430 / Piece Get Latest Price
| Size | 6 Inch |
| Material | Ceramic |
| Pattern | Printed |
| Usage/Application | Home |
| Shape | Round |
| Brand | Ocean Handicraft |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 408 / Set Get Latest Price
| Material | Ceramic |
| Color | Brown |
| Pattern | Printed |
| Shape | Round |
| Brand | Ocean Handicraft |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Set
₹ 361 / Piece Get Latest Price
| Material | Cearmic |
| Usage/Application | Interior Decor |
| Design Method | Wheel Throwing |
| Pattern | Printed |
| Coating | Glossy |
| Is It Handmade | Handmade |
₹ 32 / Piece Get Latest Price
| Material | Ceramic |
| Size | 3.25 Inch (Height) 4 inch (Top Dia) 2.5 inch Bottom Dia |
| Color | Brown |
| Thickness | 5 mm |
| Packaging Type | Looz in Corrugated Carton |
| Brand | Ocean Handicraft |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 499 / Piece Get Latest Price
| Height | 9 Inch |
| No. of Tier/Steps | 2 |
| Model Name | Gumla Stand |
| Shape | Round |
| Brand | Ocean Handicraft |
| Finishing | Colour Painted |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 100 Piece
Ceramic Planter Pot with Ceramic Stand. This pot use for vine type plants
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Material | Ceramic |
| Pattern | Plain |
| Color | White |
| Usage/Application | Decor |
| Size | 3 inches |
| Bottom Diameter | 2Inch |
₹ 296 / Set Get Latest Price
| Color | White |
| Usage/Application | Home |
| Material | Ceramic |
| Shape | Round |
| Pattern | Designer |
| Brand | Ocean Handicraft |
| Packaging Type | Corrugated Box |
| Country of Origin | Made in India |
| H 10" TD 10.5" BD 6.25" | 10 Kg Approx |
Minimum order quantity: 250 Set
Ceramic Pot 3 pcs set, anyone need to buy another Ceramic Small Pots with this set
Nomanulla Khan (CEO)
Ocean Handicraft
265, Fancy Colony Back Of Fatima Masjid, Punjabiyan Baradari
Khurja - 203131, Bulandshahr, Uttar Pradesh, India