Pioneers in the industry, we offer 6+6 pcs ceramic cup and saucer set, 150 ml ceramic cup set, ceramic coffee cup set, ceramic sublimation cup set, brown ceramic cup set and yellow ceramic cup from India.
₹ 333 / Set Get Latest Price
| Capacity | 90ml |
| SetOf | 2 |
| Color | White |
| Brand | Ocean Handicraft |
| Shape | Round |
| Type | Cup |
₹ 143 / Piece Get Latest Price
| Material | Ceramic |
| Capacity | 150 ML |
| Packaging Type | Box |
| Design/Pattern | Printed |
| Color | White |
| Brand | Ocean Handicraft |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 149 / Set Get Latest Price
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Home |
| Capacity | 120 ML |
| Size | 2 x 3.5 Inch |
| Brand | Ocean Handicraft |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 499 Set
₹ 45 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 300 ml |
| Brand | Ocean Handicraft |
| Size/Dimension | 3.5 Inch (Height) |
| Material | Ceramic |
| Color | White |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 139 / Set Get Latest Price
| Color | Brown |
| Capacity | 130 ML |
| Material | Ceramic |
| Size | 3.5 Inch (Height) |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Set Content | 6 Cups |
Minimum order quantity: 60 Set
₹ 119 / Piece Get Latest Price
| Material | Ceramic |
| Brand | Ocean Handicrafts |
| Color | Yellow |
| Capacity | 120 ml |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 344 / Set Get Latest Price
| Capacity | 150 mL |
| Type | Ceramic Morning Tea Set 2 Pcs Cup Kettle Tray |
| No. Of Cups | Set 2 Pcs |
| Color. | Blue and White |
| Brand | Ocean Handicraft |
| Packaging Type | Box |
₹ 149 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| Capacity | 80 ml |
| Size | 2.75 x 2.75 Inch |
| Brand | Ocean Handicraft |
| Thickness | 4 mm |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 99 / Piece Get Latest Price
| Material | Ceramic |
| Design/Pattern | Printed |
| Capacity | 300 ML |
| Packaging Type | Box |
| Color | Blue |
| Brand | Ocean Handicraft |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 200 Piece
Nomanulla Khan (CEO)
Ocean Handicraft
265, Fancy Colony Back Of Fatima Masjid, Punjabiyan Baradari
Khurja - 203131, Bulandshahr, Uttar Pradesh, India