Pioneers in the industry, we offer yellow electric aroma diffuser, ceramic aroma oil diffuser, white ceramic aroma diffuser and electric aroma oil diffuser from India.
₹ 168 / Piece Get Latest Price
| Color | Yellow |
| Material | Ceramic |
| Frequency | 50 Hz |
| Size | 5.5 Inch (Height) |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Ocean Handicraft |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 165 / Piece Get Latest Price
| Material | Ceramic |
| Color | Beige color |
| Shape/Design | Round |
| Type of Light Source | Simple Light Bulb |
| Main Color | Yellow |
| Packaging Type | Box |
| Frequency | 40 Hz |
| Size | 4.5 Inch (Height) |
| Brand | Ocean Handicraft |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 199 / Piece Get Latest Price
| Material | Ceramic |
| Color | White |
| Size | 5.5 Inch (Height) |
| Brand | Ocean Handicraft |
| Frequency | 50 Hz |
| Packaging Type | Corrugated Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 192 / Piece Get Latest Price
| Function Type | Electric |
| Shape/Design | Round |
| Fragrance | Lavender |
| Usage/Application | Home |
| Base Material | Ceramic |
| Brand | Ocean Handicraft |
Ceramic oil Diffuser use for as night lamp and room fragnance.
Nomanulla Khan (CEO)
Ocean Handicraft
265, Fancy Colony Back Of Fatima Masjid, Punjabiyan Baradari
Khurja - 203131, Bulandshahr, Uttar Pradesh, India